Informácia o COVID-19

 

Činnosť kancelárie Fulbrightovej komisie na Slovensku sa prispôsobuje aktuálnej situácii, naša činnosť je takmer úplne virtuálna.

 

Súčasťou činnosti Komisie je aj poradenské centrum EducationUSA, ktoré sprostredkúva aktuálne informácie o vysokoškolskom vzdelávaní v USA. Aj jeho činnosť sa presunula do virtuálnej sféry.

 

Vzhľadom na vyššie uvedené sa Vám preto snažíme priniesť najnovšie informácie spojené s COVID-19.

 

Najnovší vývoj a dopad vírusu na amerických vysokých školách a univerzitách môžete nájsť tu - The Chronicle Of Higher Education.

 

Oficiálna stránka Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb tu - Center for Disease Control and Prevention, okrem iného prináša aktuálne informácie a čísla o COVID-19.

 

Interaktívna mapa potvrdených pozitívnych prípadov testovaných na COVID-19 nájdete tu - Johns Hopkins, Coronavirus Resource Center, sú dopĺňané priebežne a ponúkajú napríklad aj prehľad jednotlivých štátov USA, nielen ako celku.

 

Stránka, ktorá sa venuje príprave na núdzový stav - Ready.

 

Aktualizácie Veľvyslanectva SR v USA pre slovenských občanov nachádzajúcich sa na území USA.

 

Uvedomujeme si, že v aktuálnej situácii je dôležité starať sa aj o svoje psychické zdravie. Niekoľko dobrých zdrojov (články, podcasty, online otvorené kurzy, praktické cvičenia) nájdete aj tu - Greater Good Science Center – University of California, Berkeley.

 

Všetci dúfame, že sa aktuálna kríza čím skôr skončí a budeme sa nie len môcť vrátiť k vzájomným výmenám štipendistov, ale zoberieme si z nej aj inovatívne prístupy k vzdelávaniu a výskumu.

 

Komisiu môžete kontaktovať na telefónnych číslach +421911 415 000, +421911 415 001,  elektronicky na office@fulbright.sk, https://www.facebook.com/FulbrightSlovakRepublic.

 

You can reach the Commission at phone numbers  +421911 415 000, +421911 415 001, electronically at office@fulbright.sk, https://www.facebook.com/FulbrightSlovakRepublic.